Pasaulio naujienos

Neseniai išmaniųjų telefonų rinkoje iškilo didžiulis skandalas – paaiškėjo, jog „Apple“ programiškai sumažina savo senų telefonų procesorių taktinius dažnius (kai kuriais atvejais – ypač smarkiai). Nors „Apple“ gynėsi, jog tai daroma tam, kad „iPhone“ naudotojai būtų apsaugoti nuo problemų, susijusių su baterijomis ir jų amžiumi, daugelis naudotojų supyko, o kai kurie kompaniją netgi padavė į teismą. Dabar „Apple“ siūlo pakeisti senųjų „iPhone“ baterijas vos už 29 dolerius, tuo tarpu konkurentai situaciją išnaudojo ir patvirtino, jog tokių dalykų su savo gaminiais nedaro.

Pirmieji tai padarė „HTC“ bei „Motorola“ – „HTC“ atstovai teigia, jog telefonų kūrimas taip, kad senstant jų baterijoms, silpnėtų ir jų procesoriai, „nėra tai, ką jie daro“, tuo tarpu „Motorola“ tiesiai šviesiai pareiškė, jog „nemažina procesorių taktinių dažnių senstant įrenginių baterijoms.“

Vėliau prie šių komentarų prisijungė ir du didieji „Android“ telefonų gamintojai – „Samsung“ ir „LG“. „LG“ atstovų teigimu, jie „niekada nedarė ir niekada nedarys tokių dalykų“, nes kompanijai rūpi vartotojai. „Samsung“ taip pat patvirtino, jog tokiais dalykais neužsiima dėl ypatingų saugumo ir kokybės reikalavimų (ko gero, atsiradusių po „Note7“ fiasko).

Taigi, visi „Android“ telefonų turėtojai gali būti ramūs, o „Apple“ telefonų turėtojams belieka pasikeisti baterijas – tai dabar kainuoja vos 29 dolerius, o tai tikrai nėra daug – taip ne tik grąžinamas originalus įrenginio greitis, bet ir (savaime aišku) pagerinamas baterijos tarnavimo laikas.