Apžvalgos

„Xiaomi Mi6“ ir „Xiaomi Mi5“ palyginimas: skirtumų daugiau, negu galima buvo tikėtis

„Xiaomi Mi5“ buvo vienas iš įdomiausių 2016 metų flagmanų: žema kaina, neįtikėtina sparta ir jau visame pasaulyje žinomas „Xiaomi“ vardas leido „Mi5“ pasiekti neblogų rezultatų. Visgi tai nebuvo tobulas telefonas. Netvirtas korpusas, ne pačios aukščiausios kokybės galinė kamera, vidutinis baterijos tarnavimo laikas ir kitos smulkmenos, kurios šiek tiek gadino „Mi5“ reputaciją. Praėjo metai – ar „Xiaomi“ pateikė kažkokių rimtesnių pakeitimų savo naujajame 2017 metų flagmane?

Patogesnis, unikalesnis dizainas ir daug tvirtesnė telefono konstrukcija

„Xiaomi Mi5“ atrodė tikrai neblogai, tačiau tai nebuvo įkvepiantis telefonas – savo dizainu jis smarkiai priminė „Samsung Galaxy S7“. O ką jau kalbėti apie visiškai netvirtą telefono konstrukciją ir panaudotą prastą aliuminį, dėl kurio šį telefoną galima buvo be jokių pastangų sulaužyti per pusę.

„Xiaomi“ pasimokė. Naujasis „Mi6“ atrodo žymiai unikaliau, nors ir nebuvo sekama madomis ir kompanija dramatiškai nesumažino telefono kraštų, kaip tą padarė „LG“ su „G6“ ar „Samsung“ su „Galaxy S8“. Be to, „Mi6“ rankoje guli daug geriau – „Mi5“ turėjo kiek aštresnius kraštus, tuo tarpu naujojo „Mi6“ galinė ir priekinė dalys tarsi susilieja. Telefonas dėl to yra šiek tiek slidesnis, tačiau žymiai patogesnis.

„Xiaomi“ šiemet panaudojo ir daug kokybiškesnį aliuminį. Rezultatas? Netgi stengiantis iš visų jėgų, šio telefono sulaužyti tiesiog neįmanoma. „Mi6“ dėl to yra ir kiek sunkesnis, bet žymiai solidesnis. Didžiulis kinų kompanijos žingsnis į priekį!

Didesnė galia ir mažiau nesusipratimų

Perkant „Xiaomi Mi5“ galima buvo susidurti su nesusipratimais, kadangi rinkoje buvo kelios „Mi5“ versijos. Nors visos jos turėjo „Snapdragon 820“ procesorių, tačiau skyrėsi jų taktiniai dažniai, be to, kai kurios versijos turėjo ir daugiau operatyviosios atminties (4GB vietoje 3GB). Visa tai priklauso nuo to, kokios talpos „Mi5“ perkamas, tačiau paaiškinti tą paprastam pirkėjui nėra taip jau lengva.

Šiemet „Xiaomi“ nusprendė neklaidinti savo pirkėjų ir tiek 64GB, tiek 128GB versija yra visiškai vienodo galingumo, skiriasi tik šių telefonų atminties talpa. „Xiaomi Mi6“ šiuo metu yra bene galingiausias telefonas rinkoje, kadangi jis turi naujausią „Snapdragon 835“ procesorių ir 6GB RAM. Skųstis tikrai nėra ko, kadangi „Samsung Galaxy S8“ turi tą patį procesorių ir jis veikia šiek tiek žemesniu taktiniu dažniu, be to, „S8“ turi „tik“ 4GB RAM. Kiti 2017 metų flagmanai irgi turi panašias charakteristikas, tad sukti galvos dėl „Mi6“ galios neverta.

Dvi kameros vietoje vienos

„Xiaomi Mi5“ turi vieną 16 megapikselių kamerą su optine vaizdo stabilizacija. 2016 metų standartais ji buvo ganėtinai vidutiniška – su 2015 metais išleistais flagmanais ji pasilyginti galėjo, bet su tų pačių metų konkurentais – ne. Šiemet „Xiaomi“ vaikosi madų ir nusprendė panaudoti netgi dvi kameras.

Šįkart buvo panaudotos dvi 12MP raiškos kameros ir naujojo „Mi6“ kameros kokybė gali drąsiai lygintis su kitais šių metų flagmanais – taip, kai kuriais aspektais „Mi6“ nusileidžia dvigubai brangesniems telefonams, bet portreto režimas, kokybiškas priartinimas ir kitas funkcionalumas daugeliui tą šiek tiek žemesnę kokybę atpirks.

Didesnė baterija ir geresnis optimizavimas

„Xiaomi Mi6“ turi didesnę, 3350 (vietoje 3000) mAh talpos bateriją, dėl kurios „Xiaomi“ teko atsisakyti 3.5mm ausinių jungties. Ar buvo verta? „Mi6“ baterijos tarnavimo laikas yra beveik du kartus geresnis, tad spręskite patys. Žinoma, prie to prisidėjo ne tik didesnė baterija, bet ir taupesni komponentai, „Xiaomi“ optimizacijos. Tad jeigu baterija jums svarbiau negu ausinės, „Mi6“ jums patiks.

Dalykai, kurie nesiskiria

Visgi derėtų nepamiršti, kad tarp „Mi5“ ir „Mi6“ tėra vienerių metų skirtumas, todėl nereikėtų tikėtis kažkokių itin drastiškų pasikeitimų absoliučiai visur. Pavyzdžiui, šių telefonų ekranai praktiškai nesiskiria, abu jie gali naudoti tą pačią OS versiją, abu jie negali turėti praplėstos atminties, abu neturi belaidžio krovimo.

Tad gerai pagalvokite pirkdami vieną ar kitą telefoną. Abu jie yra nuostabūs ir pasirinkę nesuklysite, bet reikėtų pasvarstyti, ar papildomas funkcionalumas yra vertas tų šiek tiek didesnių investicijų – ar tikrai savo telefoną naudojate taip intensyviai?