Apžvalgos

Samsung Galaxy S8 | S8+ begalybė jau čia

Mobiliųjų telefonų pasaulyje pradedame jausti technologijų ir inovacijų tempo lėtėjimą, jau nebėra taip, kad kiekvienais metais liekame be žado pamatę ką naujo telefone įdiegė vienas ar kitas gamintojas. Bet, tada "į sceną išeina" Samsung kompanija ir parodo visam pasauliui tai, ko jis nesitikėjo. Taip, daugelis jau girdėjo kaip šiai kompanijai nepasisekė su labai lauktu ir išgirtu Note 7 modeliu, kompanija patyrė didelių piniginių nuostolių, kompanijos vardas taip pat nukentėjo. Šis Pietų Korėjos gigantas turėjo labai kruopščiai padirbėti prie būsimo flagmano, kad susigrąžintų prarastą rinkos dalį ir gerbėjų simpatijas.

 

Jau yra tapę įprastą, kad balandis yra būtent tas mėnuo, kada pasirodo Samsung kompanijos flagmanai, todėl su nekantrumu jums pristatome naujuosius Galaxy S8 ir Galaxy S8+ modelius. Apie juos papasakosime bendrai, nes tiek Galaxy S8, tiek S8+ yra tas pats identiškas modelis, tik pastarasis yra kiek didesniu ekranu ir atitinkamai talpesne baterija.

Kai pasirodė pirmosios „nutekėjusios“ dar neišleistų Samsung Galaxy S8 ir S8+ nuotraukos, tada daugelis manė, jog: „ne, tokio dizaino nebus...“, „per daug gerai, kad būtų tikra...“, „ tai tik dizainerių vizija...“ ir t.t. Tačiau, visų nuostabai, gavę pirmuosius telefonus ir juos išpakavę, buvome apstulbę matydami tai, kas galvojome yra neįmanoma. Tiesa, pati dėžutė, kurioje supakuotas telefonas, mūsų dėmesio nepatraukė, nes ji beveik tokio paties dizaino kaip jau matyto praeitų metų flagmanuose. Pirmiausia į ką atkreipiame dėmesį paėmę telefonus, tai jų plonumas. Nors jie yra beveik vienodo storio kaip ir praėjusių metų Galaxy S7, tačiau pojūtis laikant rankoje yra nepalyginamai kitoks. Šis „apgaulingas“ rezultatas buvo pasiektas užapvalinus abu ekrano kraštus ir galinę telefono dalį bei sumažinus metalinio rėmelio atsikišimus. Taip, jums nepasigirdo, tiek Galaxy S8, tiek S8+ turi ekranus lenktais kraštais, tad nebelieka Edge kaip modelio pavadinimo. Samsung nusprendė neskirstyti telefonų pagal jų ekranų lenktumą, o skirstyti pagal dydi, tai mums sufleruoja ir telefono pavadinimas.

 

Šiais metais Pietų Korėjos kompanija savo flagmanuose yra susikoncentravusi ties ekranais, ir tai mes pastebime vos įjungus telefoną. Visi mes savojojame apie futuristiniuose filmuose matytus telefonus, kur visas jo paviršius yra tik ekranas ir juos galima lankstyti kaip popieriaus lapą. Tai štai, šis Samsung kūrinys yra labiausiai prie to priartėjęs telefonas iki sekančios ekranų revoliucijos, kai galėsime juos lankstyti. Žiūrint tiesiai į telefoną, ekrano šonai atrodo beveik be jokio rėmelio ar briaunų. Taip pat pastebime, jog skiriamasis Samsung bruožas fizinis centrinis valdymo mygtukas – dingo. To pasekoje apatinėje telefono dalyje buvo galima ištempti ekraną beveik iki pat apačios, o viršutinėje dalyje panaikinus ir Samsung logotipą, tas pats pasikartojo ir viršuje. Tokio didelio (~84 proc.) ekrano su visu telefono dydžiu santykio rinkoje dar nepavyko niekam pasiekti, todėl Samsung tikrai nusipelnė pagyrų.

 

Verta paminėti, jog tiek Galaxy S7 tiek Galaxy S8 modeliai yra labai panašių matmenų, tačiau pastarojo ekranas yra ženkliai didesnis ir siekia netgi 5.8“ colio. Palyginę Galaxy S8 su pagrindiniu konkurentu Apple iPhone 7, sužinome, jog pastarojo matmenys yra labai panašūs, o storis netgi mažesnis, tačiau jo ekranas siekia tik 4.7“ colio, o ir laikant rankoje jis atrodo ženkliai storesnis. Analogiška situacija turime ir su Galaxy S8+, nes jis yra netgi siauresnis už iPhone 7 Plus, tačiau jo ekranas siekia net 6.2“ colio lyginant su konkurento 5.5“. Tiek telefono ekranas, tiek galinė dalis yra padengti naujausiu Corning Gorilla Glass 5 apsauginiu stiklu, kuris gali apsaugoti telefoną nuo kritimo iš rankų lygmens iki 80 proc. 

                                                               

Nuo ekrano pereikime prie pačio korpuso dizaino. Kaip jau žinote, priekinėje telefono dalyje neliko fizinio valdymo mygtuko, dabar jį, kaip ir kitus jutiklinius mygtukus, pakeitė pačiame ekrane esantys jutikliniai. Viršutinėje telefono dalis tapo labai apkrauta, čia randame garsiakalbį, priekinę kamerą, IRIS (akies rainelės nuskaitymo) kamerą, šviesos ir artumo jutiklius, LED indikatorių ir infraraudonųjų spindulių pašvietimą IRIS kamerai. Nebijokite, visi šie elementai neišsiskiria iš telefono dėka juodos spalvos apvado, kuris visa tai puikiai paslepia ir nesvarbu kokios spalvos telefoną įsigysite, priekinė jo dalis visada bus juoda. Tokį dizainą Samsung yra pavadinę „begaliniu“.

 

Kaip ir dauguma išmaniųjų telefonų gamintojų, taip ir Samsung jau pereina prie naujojo microUSB standarto Type-C ir aklai nesivaiko konkurentų madų, todėl 3.5 mm audio jungtis telefone atlaikė visas spekuliacijas ir išliko. Dar viena naujovė šiuose flagmanuose, tai šone esantis fizinis mygtukas iškviečiantis Bixby virtualų asistentą (palyginimui Apple turi Siri). Pradžioje šį mygtuką galite painioti su įjungimo mygtuku, tačiau tą pačią dieną jau viską perprasite. Galinė telefono dalis taip pat sulaukė akivaizdžių pokyčių, nes čia šalia kameros atsirado pirštų antspaudų skaitytuvas ir neliko kameros iškilimo, o kameros blykstė ir širdies ritmo jutiklis liko nepakitę. Kaip ir ankstesni modeliai, taip ir Galaxy S8 bei S8+ yra atsparūs vandeniui ir dulkėms pagal IP68 standartą.

                            

Šiais laikais neįsivaizduojame savo išmaniojo telefono be foto ir video kameros. Daugelis mėgsta fiksuoti gyvenimo įvykius, o papildomai nešiotis aukštos kokybės fotoaparatą yra tikrai nepatogu ir galima nespėti užfiksuoti tuos išskirtinius kadrus. Visi išmanieji telefonai turi vaizdo kameras, tačiau ne visi gali pasigirti turintys netoli profesionalaus lygio kameras. Iš pažiūros matome, jog Galaxy S8 ir S8+ kameros visiškai nepakito, lyginant jas su Galaxy S7 modeliu – 12 MP raiška su Dual pixel technologija, f/1.7 diafragma, 1.4 μm taško dydis, optinis ir skaitmeninis vaizdo stabilizavimas. Nejaugi Samsung užmiršo patobulinti kamerą? Nejau jie įsitikinę, kad Galaxy S7 kamera buvo tokia gera, kad bus gera net ir po metų laiko? Iš dalies galime teigti, jog būtent taip Samsung inžinieriai ir pagalvojo. Iš patirties žinome, jog Galaxy S7 kamera buvo geriausia rinkoje, techninėje jos dalyje jau nelabai buvo ką ir kaip patobulinti, nepažeidžiant telefono dizaino.

 

Visi pokyčiai slypi programinėje kameros dalyje, nes kaip žinia, užfiksuotą vaizdą turi apdoroti įvairūs algoritmai ir tik po to mes matome jau galutinį rezultatą. Pagrindiniai patobulinimai yra greitesnis fotografavimas ir geresnė vaizdo kokybė prie silpno apšvietimo. Pastarasis yra pasiektas naujais vaizdo sujungimo ir apdorojimo algoritmais, nes fotografuojant vaizdas yra fiksuojamas kelis kartu, ir visi esantys taškai apjungiami, tam kad būtų išgautas geriausias detalumas. Šis procesas, nors ir tūkstantąsias sekundes dalis, tačiau užima laiko, todėl jis irgi buvo patobulintas, kad vartotojas nepajustu gaišaties diskomforto darydamas nuotraukų serijas. Jeigu pagrindinė kamera yra pasiskolinta ir patobulinta iš Galaxy S7 modelio, tai priekinė asmenukių kamera yra visiškai naujas kūrinys. Jos raiška padidėjo iki 8MP, diafragma išliko f/1.7, atsirado automatinis HDR palaikymas, kintamas fokusavimas ir kelių nuotraukų sujungimas didesniam apžvalgos kampui gauti. Apie kameros kokybę geriausiai papasakos mūsų užfiksuoti kadrai.

 

Kaip matome, naujieji Samsung kompanijos flagmanai yra tikrai įgavę pokyčių, tačiau ne visi jie matomi „plika akimi“. Po išskirtiniu dizainu, telefono viduje slypi tikra galios jėgainė. Šiuose modeliuose naudojamas pagal naujausią 10 nm technologinį procesą sukurtas nuosavas Exynos procesorius, kuris yra stiprus atsakas konkurentui iš Qualcomm firmos. Tiesa, Qualcomm firmos procesoriai yra naudojami JAV rinkai skirtuose Galaxy S8 ir S8+ modeliuose, tačiau jų galios skirtumai testų rezultatuose yra minimalūs ir permainingi vieno ar kito naudai, tačiau vartotojai to tikrai nepajus, nes flagmanų procesoriai jau senokai tapo tokiais galingais, kad naudojantis telefonu nejaučiame jokio skirtumo.

 

Visi Galaxy S8 ir S8+ telefonai yra gaminami su 64 GB vidine atmintimi, tad rūpintis kur reikės sutalpinti visas nuotraukas ar muzikinius failus neteks, o tiems kam vis dėl to pritrūktu, visada yra paruoštas microSD atminties kortelių lizdas. Už telefono gyvybės palaikymą yra atsakingos 3000 mAh pas Galaxy S8 ir 3500 mAh pas Galaxy S8+ baterijos, kurios telefono gyvybę be vargo palaikys apie 2 dienas. Įkrauti telefoną galima su pakuotėje esančiu greitu įkrovikliu, tad net ir keliasdešimt minučių įkrovimo gali užtikrint sklandų telefono darbą visai dienai. Verta paminėti, jog nuo šiol galima pasirinkti kokia raišką ekranas atvaizduos vaizdą (HD+, FullHD+ ar WQHD+) ir tas taip pat įtakos baterijos tarnavimo laiką. 

                                                                                                                             

Visi mes rūpinamės savo duomenų apsauga esančia telefone, pripažinkime, ten yra tikrai daug asmeninės informacijos, nuotraukų paskyrų ir kitos informacijos, kuri geriau nepakliūtų į svetimas rankas. Samsung kompanija telefono saugumą yra pakėlusi į naują lygmenį. Tiesa, tai jau buvo padaryta Galaxy Note 7 modelyje, tačiau žinome jo likimą... Mes kalbame apie IRIS akies rainelės skaitytuvą. Jis yra priekinėje telefono dalyje ir naudoja infraraudonuosius spindulius, todėl jis veiks ir visiškoje tamsoje. Jo veikimo sparta ir tikslumas yra tikrai geras, tačiau kartais gali sutrikti tiems, kas nešioja akinius. Ryški šviesa, o ypač atspindžiai trukdo IRIS skaitytuvui laisvai dirbti. Tiems kas nenori naudoti naujausias technologijas, visada lieka galimybė naudotis pirštų antspaudų skaitytuvu, veido atpažinimu arba tiesiog šablonu bei kodu. Pirštų antspaudų skaitytuvas dabar persikėlė į galinę, jo vieta yra labai lengvai supainiojama su kameros stikliuku, tad ne visada iš pirmo karto atrakinsite telefoną, o ir kameros stiklas visada bus nešvarus.

                                                                

Kaip matome, Samsung Galaxy S8 ir S8+ yra tikrai laukti ir smarkiai patobulinti Pietų Korėjos kompanijos kūriniai. Dizainas yra tai kas mus labiausiai sužavėjo. Iš pirmo žvilgsnio jis gali pasirodyti jau matytas Galaxy S7 modelyje, tačiau paėmus telefoną į rankas suprantame, jog tai visai kitas telefonas. Visi esminiai telefono komponentai yra parinkti atsakingai, jog dirbtu tikroje harmonijoje vienas su kitu ir su vartotoju. Telefono dizainas ir konstrukciniai sprendimai jį daro tikrai patogiu naudotis, jis vienu metu atrodo ir plonas ir tikrai tvirtas, o juodos spalvos priekinė dalis su berėmiu įspūdingo dydžio ekranu sukuria vadinamą „begalybės“ pojūtį. Aparatinė telefono dalis šiuo metu yra geriausia ką gali pasiūlyti rinka, tad apjungus dizainą ir techninę dalį, galime drąsiai teigti, jog Samsung Galaxy S8 ir S8+ yra geriausi lygi šiol išleisti išmanieji telefonai. Renkantis sau naują telefoną belieka tik simpatijos ženklui ir prisirišimas vienai ar kitai operacinei sistemai.